Kviečiame jungtis prie pramos akcijos „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“: siekiama surinkti lėšas naikinamo paveldo išsaugojimui
Kviečiame prisijungti prie paramos akcijos „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“. Paramos akcijos metu visos surinktos lėšos bus skirtos rusų naikinamam paveldui išsaugoti, restauravimo medžiagoms, įrangai įsigyti. Minėtos priemonės bus pristatytos į Ukrainos istorijos muziejų – iš čia jos keliaus į kitus šalies muziejus. Simboliškai pavadintą iniciatyvą „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“ organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus, LRT ir „Stiprūs kartu“, akcijos partneriai Lietuvos muziejų asociacija ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
Lietuvos visuomenė iki gruodžio 26 dienos kviečiama vėl susivienyti ir apsaugoti pažeidžiamą Ukrainos istorinį-kultūros paveldą. Karas Ukrainoje naikina istorinės atminties ir tapatybės ženklus – šalies agresorės kariuomenė niokoja, griauna ir grobsto, pasisavina Ukrainos žmonių kultūrinį paveldą. Pažeisdama tarptautinę teisę ir daugiašalius susitarimus, rusija nuolat vykdo atakas prieš kultūros ir gamtos paveldą, įskaitant tarptautinės bendruomenės pripažintas išskirtinės vertės UNESCO pasaulio paveldo vertybes. Karo metu nukentėjo Odesos ir Lvivo istoriniai centrai, Kijevo Šv. Sofijos katedra ir vienuolyno pastatų ansamblis (Pečorų laura), didelę žalą patyrė Odesos archeologijos muziejus, Jūrų muziejus ir kiti objektai.
2023 m. lapkričio 15 d. duomenimis, nuo 2022 m. vasario 24 d. UNESCO Ukrainoje užfiksavo jau 329 objektams padarytą žalą: 125 religiniams pastatams, 28 muziejams, 143 istorinės ir (arba) meninės reikšmės pastatams, 19 paminklų, 13 bibliotekų, 1 archyvui.
Prie paramos iniciatyvos „Ukrainos kultūra neturi kuo gitnis“ jungiasi Lietuvos muziejų asociacija, vienijanti 100 šalies muziejų. Akcijos metu Lietuvos visuomenė kviečiama paaukoti numeriu 1409, skiriant 5 eurus arba pervesti norimą sumą į sąskaitą, nurodytą paramos akcijos specialiame polapyje.
Galerija
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.