Naujienos

2024 m.  rugpjūčio 01  d.

Trijų savaičių „KAIMA ZBĖTKAS“ Žemaičių kaimo muziejuje

Beveik visą liepą – tris savaites iš eilės – Žemaičių kaimo muziejuje vyko vaikų dienos stovykla „Kaima zbėtkas“. Joje dalyvavo, turiningai laiką leido ir pramogavo daugiau kaip 60 įvairaus amžiaus vaikų. Trims skirtingoms stovyklautojų pamainoms vadovavo Žemaičių muziejaus „Alka“ darbuotojos Daiva Gintalienė, Diana Bomblauskienė ir Rima Servienė.

„Stovyklos veikloms įgyvendinti šiemet buvo pateikta projektinė paraiška Telšių rajono savivaldybės projektų „Vaikų socializacija. Prevencinių programų vykdymas“ programai. Gautas dalinis finansavimas padėjo užtikrinti kokybišką stovyklos turinį ir skirtingomis bei patraukliomis formomis ugdyti vaikų kūrybiškumą, skatinti komandinį darbą, kritinį mąstymą, fizinį aktyvumą per įvairias praktines etninio pobūdžio ir įvairias kultūrines veiklas. Organizuodami stovyklą, siekėme, kad vaikai bent kiek atitrūktų nuo savo įprastos rutinos, nuo mobiliųjų telefonų, kompiuterių...ir pastebėjome, kad Žemaičių kaimo muziejuje turime kuo sudominti šiuolaikinius vaikus. Juos traukia kaimo muziejuje esantys gyvūnai bei veikla, susijusi su jais, taip pat buvimas išskirtinai kaimiškoje aplinkoje ir noras gyvai patirti gyvenimą kaime vasarą“, – sakė Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinio Žemaičių kaimo muziejaus vedėjas Gražvydas Kontaras, kuris akcentavo, jog stovyklos organizavimo prioritetu pasirinktas specialiųjų poreikių turinčių ir socialinę atskirtį patiriančių vaikų įtraukimas į užsiėmimus.

Trečius metus vykstanti stovykla vaikams Žemaičių kaimo muziejuje sulaukia vis didesnio populiarumo. Čia susirinkę 7 – 13 metų vaikai susipažino su autentiška aplinka, žmogaus gyvenimu darnoje su gamta ir gyvūnais, unikalaus regiono istorija ir etninės kultūros paveldu.

Stovyklautojai kūrė, bendravo, žaidė senovinius žaidimus, sportavo, dalyvavo ristynių varžybose, šoko, mankštinosi, leido laiką gamtoje, daug dėmesio skyrė žemaitiškoms tradicijoms, žemaičių raštui, amatams, gyvenimo būdui ir kultūrai. Stovyklos dalyviai turėjo unikalią galimybę leisti laiką tarp muziejaus eksponatų, jų apsuptyje gyvai susipažinti su savo krašto praeitimi, dalyvauti įvairiose etnografinėse patyriminėse veiklose, žaisti su gamtiniais žaislais judrius piemenukų žaidimus.

Ir ne tik Žemaičių kaimo muziejuje stovyklauta, bet ir buvo aplankytas Žemaičių vyskupystės muziejus, apžiūrėtos Varnių regioninio parko apylinkės, Telšių kultūros centras, Girūnės ūkis netoli Platelių, kiti traukos objektai.
 
Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija